Öğrenci Koçluğu


Öğrenci  koçluğu seanslarımız, gençlerin gerçekleştirmek istedikleri hedeflere odaklanan ve bu odaklanma  süresinde gencin sıra dışı farkındalıklarını hayata geçireceği interaktif bir süreç olarak tasarlanmıştır. Bu süreçte koç öğrencisiyle özel bir işbirliği kuruyor ve birlikte yol alıyorlar.

Öğrenci koçluğu hangi faydaları sağlıyor?

Öğrenci koçluğu genellikle 12 yaşından büyük, kendisi için hedefleri olan ya da hedef belirlemek isteyen gençler için uygundur. Öğrenci kimliğindeki bireyin, okul yaşamını ve hayatının diğer alanlarını düzenlemesinde çözüm yaratıcı yaklaşımlarda bulunur. Öğrencinin, içsel dünyasında farkındalığını arttırır. Ders ve okul başarısının yanı sıra, hayat başarısı konusunda yardımcı olur, yön gösterir. Yeni bakış açıları geliştirerek kendini daha iyiye taşımasına yardımcı olur.

Öğrenci koçluğunda anne babalar sürece ne derece katılıyor?

Öğrenci koçluğunda ilk görüşme olan “Kimya Görüşmesi “aileyle birlikte yapılıyor. Sonraki görüşmeler sadece gençle yapılıyor. Genç isterse daha sonra anne babasını koçluk görüşmelerine davet edebiliyor. Öğrenci koçluğunda aileler bir adım geride duruyorlar.

Öğrenci koçluğu süreci nasıldır?

Genç danışan ve koç birlikte karar verdikleri gün ve saatte  bir araya geliyor, gencin hedeflerine odaklanıyorlar. Öğrenci ve koç arasındaki ilişki güven ve samimiyete dayanıyor. Bilgilerin koç ve öğrenci arasında gizli kalması gerekiyor. Gençler tüm süreçte bağımsız bir birey olma yolunda ilerlerken, aynı zamanda kendilerine koçluk yapmayı da öğreniyorlar.

Öğrenci koçluğu ne kadar sürüyor?

Öğrenci Koçluğu hizmeti, ilk üç ay iki haftada bir gün bir seans (bir saatlik) planlanan görüşmelerle yürütülür. Devamında ise, ayda bir defa düzenlenecek 4 görüşme ile sürdürülür ve toplamda 10 seans / 7 ayda tamamlanır. Danışan talep ederse ilk üç ay sonrasında ayda bir defa yapılacak görüşmeler online koçluk üzerinden yürütülebilir.

Koçluk hizmetimiz ile ilgili daha fazla bilgi almak için yetkililerimizden ücretsiz “Kimya Görüşmesi” talep edebilirsiniz.

Hemen Randevu Alın

Call Now ButtonBize Ulaşın